Real v sodnikovem dodatku izkoristil remi Girone in jo ujel

SiolNET 19.12.2023  |  M. P., Š. L., STA

Girona je v 18. krogu španske lige zgolj remizirala z Betisom (1:1), kar je izkoristil Real Madrid, ki je do zmage nad Alavesom prišel v sodnikovem dodatku z golom Lucasa Vazqueza. Beli balet, ki je od 54. minute igral z igralcem manj, ima zdaj isto točk kot Girona. Za prvim mestom že za visokih deset točk zaostaja Atletico Madridom z Janom Oblakom, ki je v torek remiziral z Getafejem (3:3). Barcelona se je morala v sredo krepko potruditi za zmago nad zadnjeuvrščeno Almerio. Odločilni zadetek je v 83.

Špansko prvenstvo, 17. krog Sportal Šeško in Kampl proti rekorderjem, težko delo tudi za Oblaka Nogometaši Girone so na četrtkovi tekmi remizirali z Betisom (1:1). V izenačenem obračunu je imela Girona nekaj več posesti, Betis pa nekoliko boljše priložnosti. Vseeno je dolgo časa kazalo na zmago Girone, potem ko je v 39. minuti zadel Artem Dovbik. V 88. minuti je nato izenačil German Pezzella. Kraljevi klub v gosteh pri Alavesu, ki je po 17 tekmah zbral le 16 točk,