Čehi uničili slovenske sanje o prvem SP-ju

RTV Slovenija 20.12.2023  |  D. S.

Slovenska reprezentanca v futsalu je na zadnji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2024 v Plznu izgubila proti Češki z 2:3 in zasedla tretje mesto v skupini D za Španijo in Italijo. Če bi zmagala, bi bila druga in se uvrstila v dodatne kvalifikacije.

Junak tekme proti Italiji Jeremy Bukovec je Slovenijo proti odpisani Češki pripeljal v vodstvo v 11. minuti, ko je zadel iz bližine. Pet minut pred koncem polčasa je Luka Čop zapravil dve lepi priložnosti, je pa svojo v 18. minuti unovčil Matej Slovaček za izenačenje na 1:1. V uvodu drugega dela je bil takoj Čop v priložnosti, ob koncu 28. minute pa so Čehi povedli, ko je pred golom žogi spremenil smer David Drozd. Slovenska igra ni in ni prav stekla, tako da je