Samar izpustil še šesto tekmo, Barcelona izkoristila mrk Žalgirisa

SiolNET 21.12.2023  |  M. P., Š. L.

V 16. krogu evrolige je drugouvrščena Barcelona v petek s 85:80 ugnala Žalgiris in je zdaj z izkupičkom 11-5 izenačena s tretjim Virtusom. Berlinska Alba je zabeležila še trinajsti poraz v sezoni, potem ko je bil v Nemčiji z 91:82 močnejši Fenerbahče. Žiga Samar je za ekipo iz nemške prestolnice zaradi poškodbe stopala v evroligi izpustil še šesto zaporedno tekmo.

Evroliga, 15. krog Fenerbahče je pot k zmagi proti Albi tlakoval v tretji četrtini, ki jo je dobil z 21:12. Turška ekipa je prišla do devete zmage v sezoni. Scottie Wilbekin je za turško ekipo dosegel 20 točk, pri Albi jih je Sterling Brown vknjižil 15. Barcelona je prišla še do enajste zmage v sezoni, potem ko je s 85:80 slavila na gostovanju v Kaunasu pri Žalgirisu. Ta je štiri minute pred koncem po košu Rolandsa Smitsa še vodil z 80:77, nato pa do konca srečanja