Kar ni uspelo Dallasu in Dončiću, je Oklahomi

SiolNET 22.12.2023  |  M. P., Š. L.

Košarkarji Oklahome City Thunder so v noči na petek v ligi NBA prekinili niz zmag Los Angeles Clippers, ki so dan pred tem ugnali Dallas Mavericks z Luko Dončićem. Oklahoma je pred domačimi navijači slavila s 134:115 in s tem končala najdaljši niz zmag v tej sezoni, ki so ga z devetimi zaporednimi zmagami držali Clippersi.

Sportal Neverjeten preobrat Dončića in Dallasa, a ... Oklahoma je bila pred domačimi navijači izjemno strelsko razpoložena, temelje k zmagi pa je postavila v tretji četrtini, ki jo je dobila s kar 45:33. Gostitelji so izkoristili skoraj 59 odstotkov metov iz igre, zbrali so 12 asistenc več od nasprotnika (35:23). Shai Gilgeous-Alexander je bil z 31 točkami in osmimi skoki prvi strelec Oklahoma, Chet Holmgren jih je dodal 23. Pri Clippersih je bil s 23 točkami