Jeseničani imajo s točko v Zell am Seeju usodo v zadnjem krogu v svojih rokah

RTV Slovenija 03.01.2024  |  A. G.

Hokejisti Zell am Seeja so v predzadnjem krogu rednega dela Alpske lige premagali SIJ Acroni Jesenice s 3:2 po podaljšku. Železarji s točko ostajajo na šestem mestu in lahko v petek v Kitzbühelu z zmago potrdijo preboj v končnico.

Železarji so po treh zaporednih zmagah znova ujeli pravi ritem in imajo v petek lepo priložnost, da si predčasno zagotovijo nastop med najboljšo osmerico. V drugem delu bo nato najboljših šest ekip v desetih krogih odločalo o položaju pred končnico, ki se bo začela marca. V prvi tretjini so gostitelji pred 2600 gledalci povedli ob prednosti igralca več. Ko je na kazenski klopi sedel Žan Jezovšek, je Tomi Wilenius matiral Žana Usa. V predzadnji minuti uvodne