Fak v Oberhofu na sprintu brez zgrešenega strela peti

RTV Slovenija 05.01.2024  |  To. G.

Četrta postaja svetovnega pokala v biatlonu je Oberhof, ki je v uvodu postregel s sprintoma. Z brezhibnim streljanjem je Jakov Fak dosegel izid zime – peto mesto. Pri ženskah je bila Anamarija Lampič 19., Živa Klemenčič pa 20.

Najboljši slovenski biatlonec je bil med prvo sedmerico edini "vsiljivec" med Norvežani in Nemci. Brezhibno je odstreljal leže, nato v teku malce pospešil, zatem pa je tudi stoje podrl vseh pet tarč. S prvo ničlo zime se je 36-letnik odpravil po najboljšo uvrstitev sezone. Ob drugem odhodu s strelišča je Fak zaostajal le 12,6 sekunde za Benediktom Dollom in je bil celo sedem sekund pred Johannesom Boejem. Ob prihodu v cilj je za vodilnim Dollom zaostal za 29,8