Jokić ob sireni z razdalje dokončal veliki preobrat prvakov v San Franciscu

RTV Slovenija 05.01.2024  |  T. G.

Sedem minut pred koncem derbija je Golden State vodil za 18 točk, a nato sta Aaron Gordon in Nikola Jokić zrežirala izjemno vrnitev Denverja, ob izteku časa pa je srbski superzvezdnik zadel trojko skorajda s polovice igrišča za zmago s 130:127!

Nuggetsi so v zadnjih dveh minutah dosegli 10 točk zapored, nato je Nikola Jokić ob sireni zadel neverjetno trojko s skoraj polovice igrišča! Sredi zadnje četrtine se je zdelo, da je obračun velesil Zahoda odločen in da bodo Bojevniki doma porazili Zlata zrna. 6:51 pred koncem je bilo 123:105 za gostitelje. A nato sta se Gordon in Jokić razletela, skupaj sta dosegla skoraj vse točke gostov med lovom na izenačenje, trojko je prispeval še Peyton Watson, z delnim