Nadal zapravil tri zaključne žoge in ostal brez polfinala

RTV Slovenija 05.01.2024  |  A. G.

Rafael Nadal je v četrtfinalu turnirja ATP serije 250 v Brisbanu izgubil proti Avstralcu Jordanu Thompsonu s 5:7, 7:6 in 6:3. 55. igralec lestvice ATP je rešil tri zaključne žogice tekmeca za največjo posamično zmago kariere.

37-letni Nadal je dobil prvi niz in v drugem povedel s 5:4. Na servis Thompsona je imel prvo priložnost za preboj v polfinale pri 30/40, a si je Avstralec priboril podaljšano igro. V njej je Nadal povedel s 6:4, na servisu je bil znova Thompson, Španec pa je naredil napako. Zapravil je tudi drugo zaključno žogo, ko je bil sam na servisu. Thompson je najprej izenačil na 6:6 in nato dobil še dve zaporedni točki za izenačenje v nizih. V tretjem nizu je 29-letni