Henryju po zapravljeni 11-m grozili s smrtjo

RTV Slovenija 06.01.2024  |  R. K., M. L.

Vodilna ekipa italijanskega nogometnega prvenstva Inter je v 19. krogu premagala Verono z 2:1 z veliko mero sreče. Odločilni gol so modro-črni zabili v 93. minuti, a to še ni bil konec dramatične končnice.

Junak Interja je bil Davide Frattesi, ki je gostiteljem zagotovil drugo vodstvo na srečanju in, kot se je izkazalo na koncu, zabil tudi zmagoviti gol. Dve minuti pozneje je bil pri Veroni izključen Darko Lazović, a so gostje tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom prišli do enajstmetrovke. Izvajal jo je Thomas Henry, ki pa je zadel le okvir vrat in tri točke so ostale na San Siru. Inter je sicer povedel v 13. minuti, ko je svoj 16. gol v sezoni, s katerim prepričljivo