Arsenal zapravil številne priložnosti in izpadel proti učinkovitemu Liverpoolu

RTV Slovenija 07.01.2024  |  A. G.

Na derbiju 3. kroga Pokala FA so nogometaši Arsenala izgubili proti Liverpoolu z 0:2. Topničarji so bili v prvem polčasu veliko boljši tekmec, zapravili so številne priložnosti, kazen pa je prišla v 80. minuti, ko je Jakub Kiwior zatresel lastno mrežo.

Jürgen Klopp je imel na voljo zelo zdesetkano ekipo, saj je izjemni napadalec Mohamed Salah odpotoval na afriško prvenstvo, Virgil van Dijk pa je zbolel. Pri topničarjih Oleksandr Zinčenko in Gabriel Jesus nista bila v kadru. Ödegaard in Alexander-Arnold v prečko Arsenal je močno pritisnil, v uvodne četrte ure je bilo vseskozi zelo vroče pred vrati Alissona Beckerja. Reiss Nelson je v 3. minuti že preigral čuvaja mreže Liverpoola, a je nato zadel zunanji del mreže.