Šov naveze Dončić – Irving za zmago nad najboljšo ekipo Zahoda

RTV Slovenija 07.01.2024  |  Tilen Jamnik

"MVP!" je odmevalo v American Airlines Centru, ko je v zadnji minuti na črto prostih metov stopil Luka Dončić. Na krilih slovenskega zvezdnika in Kyrieja Irvinga je Dallas na kolena spravil Minnesoto (115:108).

24-letni Ljubljančan, ki je zaradi težav z gležnjem izpustil zadnjo tekmo proti Portlandu, je blestel s 34 točkami, šestimi skoki in osmimi podajami, Irving pa je prispeval še točko več in v statistiko dodal tudi osem skokov in pet podaj. Iz osmih poskusov je zadel šest trojk, odločilni dve za izenačenje in vodstvo v zadnji četrtini, potem ko je na preobrat in serijo 11:0 Minnesote Dallas odgovoril z delnim izidom 13:0. "Čeprav je to kliše, ampak odločilno je bilo,