Še naprej štejemo evropske Olimpijine poraze. Števec obrnjen na 14.

RTV Slovenija 09.01.2024  |  R. K.

Blizu so bili košarkarji Cedevite Olimpije prekinitvi črnega niza v Evropskem pokalu, a po dramatični končnici jih je na gostovanju v Litvi z 91:89 premagala ekipa Wolves Vilnius in jim zadala 14. zaporedni poraz v sezoni, skupno pa že 19.

Justin Cobbs je minuto in deset sekund pred koncem izenačil izid na 89, toda že v naslednjem napadu je odgovoril prvi strelec tekme Rasheed Sulaimon (23 točk) za 91:89. V komediji zmešnjav se izid do konca srečanja ni več spremenil. Najprej je po minuti odmora žogo takoj izgubil DJ Stewart. Sulaimon je na drugi strani zgrešil met, prav tako Cobbs 17 sekund pred koncem. Olimpija je dobila še eno priložnost po izgubljeni žogi Sulaimona, vendar jo je Jaka Kobučar