Jorgić v Dohi zanesljivo v osmino finala

SiolNET 11.01.2024  |  STA

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je na prvem letošnjem turnirju WTT Contender v Dohi v drugem krogu s 3:1 (11, 5, -11, 3) premagal Japonca Jukija Uda. V osmini finala se bo pomeril s Kitajcem Lin Shidongom, aktualnim svetovnim mladinskim prvakom.

Pred osmimi dnevi je 25-letni Hrastničan Darko Jorgić v prvem krogu turnirja WTT Finals v Dohi namučil prvega igralca sveta, Kitajca Fan Zhedonga, ki je njegov odpor strl v petem nizu, konec minulega tedna pa je s Saarbrücknom v nemškem pokalu osvojil drugo mesto. Naporen ritem tekmovanj je nadaljeval s prvi turnirjem WTT Contender, ki se v teh dneh odvija v Dohi. V prvem krogu je bil prost, v drugem pa se je pomeril s tri leta mlajšim Japoncem Jukijem Udo (76. na