Tudi slovenska moška štafeta izvrstna v Ruhpoldingu!

SiolNET 11.01.2024  |  S. K.

Slovenska moška štafeta v postavi Miha Dovžan, Lovro Planko, Jakov Fak in Toni Vidmar je na tekmi svetovnega biatlonskega pokala v Ruhpoldingu na Bavarskem zasedla odlično šesto mesto. Slovenski kvartet je streljal izvrstno, le Dovžan in Planko sta popravljala po enkrat, za zmagovito norveško štafeto so Slovenci zaostali 1:23,8. Na stopničkah sta končali še štafeti Nemčije in Italije.

Sportal Slovenke močno popravile vtis iz Oberhofa Miha Dovžan je odlično opravil s prvo predajo v slovenski štafeti, enkrat zgrešil le na prvem strelskem postanku (leže), bil na drugem brezhiben in hiter. Lovru Planku je predal deveto mesto in le 25,3 sekunde zaostanka za takrat vodilno štafeto Nemčije. Najmlajši član slovenske izbrane vrste je v smučini izgubil eno mesto, prvič streljal brezhibno, na drugem postanku pa enkrat popravljal in se v zadnji krog podal z