Cedevita Olimpija v Splitu nemočna, premalo agresivna in preveč sebična

RTV Slovenija 12.01.2024  |  T. O.

Košarkarji Cedevite Olimpije so zelo medlo odigrali tekmo 16. kroga Lige ABA, v Splitu so zaostajali vso tekmo in na koncu izgubili s 93:85. V prvem polčasu je bila obramba zelo slaba in si je privoščila 55 točk.

Pri Olimpiji je Karlo Matković dosegel 21 točk in 12 skokov. V zadnji četrtini je Split povedel za 16 točk (81:65), na začetku zadnje minute pa je bilo pri 89:83 še nekaj upanja za preobrat. A kaj, ko je Olimpija podobno kot v torek (ob porazu v Evropskem pokalu v Litvi pri ekipi Wolves Vilnius) spet slabo odigrala odločilne sekunde. Najprej koš polnil Funderburk, nato Shorter Ob polčasu je bilo 53:47. Splitčani so bili zelo natančni, met je bil v prvih dveh