Anamarija Lampič spet letela, le trikrat v kazenski krog

SiolNET 12.01.2024  |  S. K.

V Ruhpoldingu na Bavarskem so danes biatlonke sodelovale na sprinterski tekmi svetovnega pokala, na kateri se je s 14. mestom izkazala Anamarija Lampič. Edina med Slovenkami je osvojila točke svetovnega pokala, na nedeljsko zasledovalno tekmo pa se je uvrstila tudi Polona Klemenčič, ki je bila danes 45. Zmagala je Norvežanka Ingrid Landmark Tandervold.

Tandervoldova se je veselila zmage z dobrimi 18 sekundami prednosti pred Švedinjo Mono Brorsson in Italijanko Liso Vittozzi, ki je 7,5-kilometrsko progo pretekla sekundo počasneje od Švedinje. Vse tri najboljše so bile na strelišču brezhibne. Anamarija Lampič je bila tudi danes izjemno hitra v smučini, njen čas teka je bil najboljši, slabih 12 sekund hitrejši od Tandervoldove, morala pa je trikrat v kazenski krog (enkrat po prvem streljanju leže in dvakrat po