Hud padec Kildeja v ciljnem S-ju zasenčil mojstrovino Odermatta

RTV Slovenija 13.01.2024  |  T. O.

Smučarski praznik v Wengnu in smuk na najdaljši progi na svetu sta zaznamovala Švicar Marco Odermatt z izjemno predstavo in novo zmago ter hud padec Aleksandra Aamodta Kildeja, ki je na ciljnem S-ju končal v zaščitni mreži.

Odermatt je ponovil četrtkovo zmago, a tokratni uspeh šteje več, saj je bila to prava klasika z vrha wengenske proge. S številko osem je brezhibno opravil s ključnimi deli, tudi s Kernenovim S-jem, vodstvo je prevzel kar za 2,55 sekunde. Le Cyprien Sarrazin, zmagovalec petkovega superveleslaloma, je bil približno konkurenčen, zaostal je 59 stotink. Italijan Dominik Paris je bil skoraj dve sekundi počasnejši od Odermatta, a vseeno je bilo to dovolj za tretje mesto.