Najstnica Sloveniji priborila prvo kolajno v novem olimpijskem športu

SiolNET 13.01.2024  |  M. P.

Evropsko prvenstvo v tekmovalnem turnem smučanju v Chamonixu je bilo najuspešnejše do zdaj za slovensko reprezentanco. Mladinska evropska podprvakinja Klara Velepec je poskrbela za sploh prvo slovensko kolajno na največjih tekmovanjih v tem športu, ki se leta 2026 pridruži olimpijski družini. Ekipni uspeh so dopolnili mladinec Maj Pritržnik s petim mestom v vzponu in šestim v mešanih štafetah s Klaro Velepec in Klemen Španring s šestim mestom v vzponu med mlajšimi člani.

Novinka v reprezentanci Klara Velepec je z odličnim nastopom presenetila sebe in tekmice in postala mladinska evropska podprvakinja v vzponu v kadetski kategoriji (do 18 let). Premoč je morala priznati le zmagovalki, Španki Laii Selles Sanchez, tretja pa je bila Italijanka Melissa Bertolina. "Super zadovoljna sem s svojim prvim nastopom na evropskem prvenstvu. Sam proces tekem in nasploh tekmovanja je bil zame čisto nekaj novega. Pridobila sem ogromno novih