Četa Aleša Pajoviča poslala domov evropske podprvake

RTV Slovenija 16.01.2024  |  R. K.

Za največje presenečenje letošnjega evropskega prvenstva v rokometu so poskrbeli Avstrijci, ki so v zadnjem krogu prvega dela v Mannheimu remizirali s Španci (33:33) in aktualne evropske podprvake poslali domov.

Varovanci nekdanjega slovenskega reprezentanta Aleša Pajoviča, ki so na prejšnji tekmi remizirali s Hrvaško, so vodili praktično celoten prvi polčas. Na odmor so odšli z dvema zadetkoma naskoka. Drugi del je bil izjemno izenačen, saj si nobena izmed ekip ni priigrala več kot dveh golov prednosti. Avstrija je v sami končnici povedla z 31:29, toda Španija je odgovorila s tremi zadetki zapored. Na začetku zadnje minute je za 33:32 poskrbel Aleix Gomez Abello, a