Jeseničani tudi v Linzu zapravili prednost dveh zadetkov in klonili v podaljšku

RTV Slovenija 20.01.2024  |  A. G.

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so tudi v 2. krogu drugega dela Alpske lige zapravili prednost in doživeli poraz. Steel Wings Linz je bil boljši s 3:2 po podaljšku, potem ko je deset minut pred koncem zaostajal z 0:2. Merano je premagal Celjane s 5:4.

Jeseničani so kvalifikacijsko skupino A začeli s porazom proti Gardeni s 5:7, potem ko so četrt ure pred koncem še vodili s 5:3. Linz, ki je v četrtek izgubil na domačem ledu proti Celju z 2:4, se je znašel v zaostanku tik pred koncem druge tretjine, ko je zadel Miha Logar. Na začetku zadnje tretjine je Tjaš Lesničar povišal na 0:2. Gostitelji, ki jih vodi nekdanji napadalec Olimpije Matej Hočevar, so znižali v 50. minuti, ko je Lorenz Lindner ukanil Žana Usa. Tri