Valnes po sprintu najboljši še na 20 km, Šimenc do točk

RTV Slovenija 20.01.2024  |  M. R.

Norvežan Erik Valnes je zmagovalec preizkušnje na 20 km klasično s skupinskim startom za svetovni pokal v smučarskem teku v Oberhofu. Za le 0,9 sekunde je ugnal rojaka Martina Loewstroema Nyengeta.

Edini Slovenec na tekmi Miha Šimenc je z zaostankom 1:53,4 minute zasedel 37. mesto in osvojil nove točke v svetovnem pokalu. Na natančno 19,8 km dolgi razdalji je tretje mesto v ciljnem obračunu osvojil še en Norvežan Paal Golberg (+1,6). Skandinavci so tako ponovili petkovo trojno sprintersko slavje, znova pa je zmagal Valnes. Ta je sicer vodilni v seštevku sprinta, a je z novo zmago tudi na drugem mestu v skupnem seštevku svetovnega pokala. V vodstvu je še