Strasser z izjemno finalno vožnjo dobil slalom v Kitzbühelu

RTV Slovenija 21.01.2024  |  M. L.

Nemški alpski smučar Linus Strasser je zmagovalec slaloma za svetovni pokal v Kitzbühelu. Drugo mesto je osvojil Šved Kristoffer Jakobsen, tretji je bil Švicar Daniel Yule. Oba Slovenca sta odstopila v prvi vožnji.

Prvi se je na progo v Kitzbühelu podal Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je postavil tudi prvo letvico, a že Švicar Daniel Yule ga je prehitel za kar 2,46 sekunde. Domačin Manuel Feller, ki je trenutno v izvrstni formi, je bil naslednji, ki se je spopadel s slalomsko postavitvijo, z izjemo ene manjše napake je odsmučal brezhibno, za Yulom je zaostal 18 stotink. Razlike med prvimi štirimi slalomisti so bile tedaj majhne, Nemec Linus Strasser je na tretjem mestu