Xavi po sporni zmagi Reala: Ob takšnem sojenju je zelo težko ubraniti naslov prvaka

RTV Slovenija 22.01.2024  |  A. G.

Nedeljska dramatična tekma med madridskim Realom in Almerio močno odmeva. Kraljevi klub se je po zaostanku z 0:2 vrnil in v 99. minuti osvojil vse tri točke (3:2). V glavni vlogi so bili znova sodniki, ki so že večkrat razjezili trenerja Barcelone Xavija.

Tekmo 21. kroga na stadionu Santiago Bernabeu je sodil Francisco Jose Hernandez Maeso, vse ključne odločitve pa je sprejel videosodnik Alejandro Hernandez Hernandez. V prvem polčasu so bili varovanci Carla Ancelottija popolnoma razglašeni. Proti zadnjeuvrščeni ekipi španskega prvenstva, ki še nima zmage, so zaostajali z 0:2 in s tribun stadiona Santiago Bernabeu so se usuli žvižgi. V 57. minuti je Antonio Rüdiger skušal podaljšati žogo z glavo, a je zadel branilca