Navijača Phoenixa odpeljali iz dvorane, potem ko je razjezil Dončića

RTV Slovenija 25.01.2024  |  A. G.

Devin Booker je 22 od 46 točk dosegel v tretji četrtini, v kateri je Phoenix popolnoma nadigral Dallas in se veselil sedme zaporedne zmage. Mavericksi so bili proti velikim tekmecem zadnjih sezon nemočni kljub 34 točkam Luke Dončića (109:132).

24-letni Ljubljančan je na božični tekmi v Phoenixu nasul 50 točk, Mavericksi pa so zanesljivo ugnali Sunse (114:128). Varovanci Franka Vogla so v zadnjem mesecu ujeli pravo formo. Dobili so 12 od zadnjih 15 tekem in so že na mestih, ki vodijo neposredno v končnico. Dončić je bil znova najboljši strelec Mavericksov. Poleg 34 točk je zbral še 9 podaj in 8 skokov v 39 minutah. Zadel je štiri trojke iz enajstih poskusov. Tim Hardaway je bil prav tako štirikrat