Najslabše moštvo lige premagalo vodilno ekipo Zahoda

RTV Slovenija 29.01.2024  |  R. K.

Presenečenje dneva v Ligi NBA so pripravili košarkarji Detroita, ki so za šele šesto zmago sezone s 120:104 premagali najboljšo ekipo Zahoda Oklahomo. Pistonsi so prekinili niz petih zmag Thunderjev.

Junak dvoboja je bil center Detroita Jalen Duren, ki je vknjižil 22 točk in 21 skokov. 19 točk je prispeval Jaden Ivey. Zmaga Pistonsov je toliko presenetljivejša, saj so igrali brez prvega strelca Cada Cunninghama. Pri gostih, ki se po izgubljeni drugi četrtini (46:30) niso več opomogli, je bil z 31 točkami najučinkovitejši Shai Gilgeous Alexander. Bey potopil Toronto Razburljivo je bilo v Atlanti, kjer je Saddiq Bey odločil tekmo z zabijanjem po zgrešenem metu