Boston s čvrsto obrambo dobil generalko pred obračunom z Lakersi

RTV Slovenija 31.01.2024  |  M. L.

Košarkarji Bostona so dobili generalko pred derbijem Lige NBA, ko se bodo v noči na torek pomerili z Los Angeles Lakersi. V TD Gardnu so s 129:124 premagali Indiano, čez ciljno črto pa jih je v končnici pripeljala čvrsta obramba.

Gostitelji so vodili več ali manj vso tekmo, najvišjo prednost so si zagotovili s trojko Jaysona Tatuma slabo minuto in pol pred koncem polčasa (79:59), nato pa so gostje počasi, a vztrajno začeli zaostanek topiti. Že v tretji četrtini so ga izničili, ko je s trojko za 91:91 poskrbel Pascal Siakam, prvič po uvodnih minutah tekme so povedli s prostim metom Mylesa Turnerja (93:94), a to je bilo tudi vse. Ključni je bil delni izid Bostona na začetku zadnje četrtine