Katanec tako blizu sanjam! A so bile usodne 11-metrovke.

SiolNET 02.02.2024  |  R. P., M. P., STA

Prvi polfinalni par azijskega prvenstva je Jordanija - Južna Koreja. Iran, ki je z 2:1 premagal Japonsko, pa bo igral s Katarjem. Ta je v dramatičnem zadnjem četrtfinalu po streljanju 11-metrovk izločil Uzbekistan, ki ga vodi Srečko Katanec. Domačini so povedli po avtogolu Utkirja Jusupova, za izenačenje na 1:1 je zabil Odiljon Hamrobekov. V 80. minuti je zaradi prigovarjanja sodnikom rumeni karton dobil Katanec. Tudi podaljšek ni dal zmagovalca, odločale so 11-metrovke. Oboji so jih izvajali slabo,

Azijsko prvenstvo, osmina finala Sportal Junak Srečko Katanec verjame v podvig podvigov: Zakaj pa ne? Reprezentanca Srečka Katanca je v prvem delu prvega polčasa uspela umiriti igro Katarcev. Potem pa je Hasan Al Hajdos v 28. minuti streljal povsem na golovi črti in skoraj iz mrtvega kota, Utkir Jusupov jo je nesrečno preusmeril za avtogol in polne tribune so navdušeno pozdravile vodstvo domačih, za katerega je imel veliko krivde tudi uzbekistanski čuvaj mreže.