Arsenal po dveh velikih napakah Alissona ugnal vodilni Liverpool

RTV Slovenija 04.02.2024  |  A. G.

Na derbiju 23. kroga Premier lige so nogometaši Arsenala ugnali vodilni Liverpool s 3:1. V drugem polčasu je dve veliki napaki naredil vratar gostov Alisson Becker. Razlike na vrhu so se zmanjšale in obeta se izjemno napet boj za naslov.

Pred štirimi tedni sta se ekipi srečali v 3. krogu Pokala FA. Arsenal je zapravil številne priložnosti, v zadnjih minutah pa nato izpadel z 0:2. Liverpool je doživel prvi poraz v Premier ligi na zadnjih 16 tekmah. Pred nedeljskim večerom je zadnjič izgubil 30. septembra proti Tottenhamu. Uvrstil se je v finale ligaškega pokala, v osmino finala Pokala FA in v osmino finala Evropske lige. Saka kronal začetno premoč Arsenala Topničarji so začeli odločno in zasluženo