Vratar Quick v podaljšku začel zmagovito akcijo Rangersov

RTV Slovenija 06.02.2024  |  To. G.

Po tekmi vseh zvezd v Torontu se Liga NHL nadaljuje, na ponedeljkovih tekmah pa so se veselili Newyorčani. Islandersi so s 3:2 premagali Toronto, Rangersi pa Colorado z golom Alexisa Lafrenierja v podaljšku z 2:1.

V obračunu dveh vodilnih ekip svojih skupin – NY Rangersi vodijo v Metropolitanski, Colorado pa v Centralni – je odločila druga minuta podaljška. S samostojno akcijo je zablestel Alexis Lafreniere, ki je počasi prodrl v napadalno tretjino, si izmenjal podajo z Mikom Zibanejadom in nato s preigravanjem izigral branilca ter s strelom iz zapestja matiral Aleksandra Georgieva. Ob zmagovitem golu so drugo podajo upravičeno pripisali vratarju Rangersov Jonathanu Quicku,