Cedevita Olimpija v Parizu neslavno klonila za 53 točk

RTV Slovenija 07.02.2024  |  M. R.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Parizu sklenili letošnje nastope v Evropskem pokalu. V zadnjem, 18. krogu so pri vodilni ekipi skupine A Parisu doživeli pravcati polom, saj so izgubili za 53 točk, s 119:66.

Parižani so na 18 tekmah doživeli samo en poraz, medtem ko je statistika Ljubljančanov ravno nasprotna – imajo le eno zmago izpred dveh tednov iz Hamburga. Olimpija je prvič igrala brez hrvaškega centra Karla Matkovića, ki se je po sobotni tekmi v Ligi ABA pri Borcu v Čačku (zmaga s 65:74) preselil v ZDA k razvojni ekipi New Orleansa. Obračun je bil hitro odločen. Gostitelji so že po minuti in desetih sekundah vodili z 8:0, prvo četrtino so dobili z 32:16, z