V mešanih štafetah zlato Franciji, Slovenija na 9. mestu

RTV Slovenija 07.02.2024  |  To. G., M. R.

Boje za odličja letošnjega svetovnega prvenstva v Novem Mestu so danes začeli biatlonke in biatlonci. V mešanih štafetah so bili najboljši Francozi, drugo mesto so zasedli favorizirani Norvežani, tretje pa Švedi. Slovenci so končali na 9. mestu.

Slovenska štafeta v postavi Miha Dovžan, Jakov Fak, Polona Klemenčič in Anamarija Lampič je v dežju in pri spomladanskih temperaturah nastopila solidno ter se med kar 25 mešanimi štafetami uvrstila med deseterico. Izkušeni Dovžan, ki mu je glavni trener Ricco Gross dal prednost pred dobrimi dosežki mladih Lovra Planka in Antona Vidmarja, je po prvem streljanju, ko je imel eno popravo, zasedal 5. mesto. Na drugem pa je moral v kazenski krog in zdrsnil na 19. mesto.