Detroit brez obeh najboljših strelcev presenetil Sacramento

RTV Slovenija 08.02.2024  |  S. J.

Zadnja leta sila skromni Detroit je tej sezoni Lige NBA dobil le dve tekmi v gosteh, tokrat pa je presenetil v Sacramentu, kjer je premagal Kralje s 133:120.

Gostitelji so še na začetku zadnje četrtine vodili s 101:97. Nato pa je Detroit v le sedmih minutah obrnil vse na glavo, uspel mu je delni niz 19:8, s katerim je prešel v vodstvo, ki ga ni več izpustil. Pri Detroitu sta zaradi poškodb manjkala najboljša strelca Cade Cunningham in Bojan Bogdanović. Vajeti igre je v svoje roke prevzel Jaden Ivey, ki je s 37 točkami dosegel rekord kariere, izjemno razpoložen je bil Alek Burks, ki je za 25 točk potreboval le 12 metov