Šov Dončića v drugem polčasu v Madison Square Gardnu

RTV Slovenija 08.02.2024  |  A. G.

Močno oslabljeni košarkarji New Yorka so se dobro upirali Dallasu, v drugem polčasu pa niso našli rešitve za Luko Dončića. Najboljši strelec Lige NBA je 27 od 39 točk dosegel v drugem delu in Mavericksi so odnesli zmago iz Madison Square Gardna (108:122).

24-letni Ljubljančan je imel glasno podporo s tribun, saj je na tekmo v košarkarsko meko prišlo veliko Slovencev. V 40 minutah je zadel sedem trojk iz 14 poskusov, zbral je tudi 11 podaj in 8 skokov. "Knicksi so igrali zelo agresivno, čeprav so imeli na voljo malo igralcev. Zadeli so težke mete. Morali smo igrati dobro v obrambi. Z Irvingom sva se odlično ujela na zadnjih tekmah," je povedal Dončić. "Osvojiti prstan je cilj, ki ga hočem osvojiti v karieri. Ti dve