Boston dobil obračun najboljših ekip v ligi

RTV Slovenija 09.02.2024  |  Mitja Lisjak

Hokejisti Bostona so v noči na petek gladko dobili tekmo Lige NHL v domačem TD Gardnu. S 4:0 so ugnali Vancouver in prekinili njegov niz 12 tekem, na katerih je osvojil vsaj točko.

Kanadčane, ki so prav proti Bostonu leta 2011 izgubili v finalu Stanleyjevega pokala, je tepla predvsem slaba predstava v power playju. Namreč, uvodna zadetka so gostitelji dosegli z igralcem manj na ledu. Prvega so dali že v 32. sekundi obračuna, ko je po slabem posredovanju obrambe ob oddaljenejši vratnici po podaji Charlieja Coyla zadel Brad Marchand. Vodstvo so podvojili v 16. minuti. Znova se je s podajo izkazal Coyle, Danton Heinen pa je iz protinapada ukanil