Jessica Diggins navdušila navijače v Canmoru, Anja Mandeljc prvič letos med trideseterico

RTV Slovenija 09.02.2024  |  A. G.

Jessie Diggins je dobila preizkušnjo na 15 km prosto s skupinskim startom smučarskih tekačic za svetovni pokal v kanadskem Canmoru. Za 2,6 sekunde je ugnala Francozinjo Delphine Claudel. Anja Mandeljc je osvojila 28. mesto.

Američanka Diggins je imela glasno podporo severnoameriških navijačev. Zelo se je morala potruditi za zmago. Delphine Claudel je bila zelo blizu, tretje mesto je zasedla Norvežanka Heidi Weng, ki je zaostala 3,3 sekunde. Anja Mandeljc je za zmagovalko zaostala več kot tri minute. 28. mesto je najboljša uvrstitev v letošnji sezoni, prvič se je uvrstila med prvo trideseterico. Njena najboljša uvrstitev v karieri v svetovnem pokalu je za zdaj 21. mesto iz Davosa