Trikrat Washington: Kakšno razliko lahko naredi en dan?!

RTV Slovenija 11.02.2024  |  Slavko Jerič

Zadnje tedne je kazalo, da so košarkarji Dallasa spet obsojeni na tavanje po vicah, kjer bi se v najboljšem primeru lahko zgolj borili za preboj v končnico in nič kaj več. A dogajanje v zadnjih 24 urah kaže, da ima prenovljena ekipa svetlejšo prihodnost.

Vsaj v teoriji. Dallas je sezono začel odlično (razmerje zmag in porazov 8-2). Trojček Luka Dončić-Kyrie Irving-Dereck Lively je pomenil odlično osnovo za odlično sezono, a nadaljevanje sezone je bilo manj spodbudno. Zaradi pogostih poškodb so hkrati igrali zelo malo, kar je peljalo v niz 39 tekem, ko se je nabralo več porazov kot zmag (18-21). Za povrh pa je Dončić nabiral ogromno minutažo, ki vsaj na papirju lahko pomeni težave z zdravjem ob koncu sezone. Odličen