Dončić po prejetem udarcu s komolcem dopolnil trojni dvojček in zrežiral preobrat

RTV Slovenija 12.02.2024  |  T. J.

Košarkarji Dallasa so prvič v sezoni zmagali petkrat zapored. Na domačem parketu so po odlični zadnji četrtini, v kateri je blestel Luka Dončić, s 112:104 premagali Washington.

Ljubljančan, ki bo čez dobra dva tedna dopolnil 25 let, je statistiko napolnil s 26 točkami, 11 skoki in 15 podajami. Desetič v sezoni in 66. v karieri je zbral trojni dvojček. Srečanje je tako kot celotno moštvo Dallasa začel zadržano in kar nekaj časa ni našel napadalnega ritma, izvrsten pa je bil v zadnji četrtini, ko je z devetimi točkami in s po štirimi skoki ter podajami vodil Maverickse do preobrata. Zadnjih 12 minut je domača vrsta dobila 26:14. Luka je ob