Peter John Stevens s sedmim časom v finale: jutri bo samo še zabava

RTV Slovenija 13.02.2024  |  To. G., M. R.

Peter John Stevens se je na svetovnem prvenstvu v plavanju v Dohi s sedmim časom polfinala (27,04) uvrstil v finale na 50 metrov prsno, ki bo v sredo ob 18. uri. Lani je bil v finalu v Fukuoki osmi.

V polfinalu je bil najhitrejši Avstralec Sam Williamson s 26,41, drugi čas je dosegel Italijan Nicolo Martinenghi (26,65), tretjega pa Američan Nic Fink (26,77). Svetovni rekorder, Britanec Adam Peaty, je imel ob vrnitvi na velika tekmovanja s 26,85 četrti izid polfinala. 28-letni Stevens je v drugi polfinalni skupini, v kateri je plaval na tretji progi, zasedel četrto mesto. V tej skupini sta nastopila tudi Williamson in Fink. Lani srebrni Fink, Stevensov tekmec