Rangersi ustavili Calgary in prišli do pete zaporedne zmage

RTV Slovenija 13.02.2024  |  To. G.

Hokejisti New York Rangers in Calgary Flames so pred ponedeljkovo tekmo nanizali po štiri zmage, a je Igor Šesterkin s 30 obrambami zaklenil vrata Newyorčanov in omogočil slavje z 2:0 ter odlično popotnico za mestni derbi z Islandersi na prostem.

Vodilna ekipa Metropolitanske skupine je tretjič v sezoni zmagala brez prejetega gola, pri čemer je prvič v sezoni mrežo nedotaknjeno ohranil Šesterkin, za katerega je to 12. shutout kariere. V napadu sta bila natančna Will Cuylle sredi druge tretjine in Jimmy Vesey v izpraznjeni gol v zadnjih sekundah tekme. Na začetku zadnje tretjine je v prazen gostujoči gol ustrelil tudi vratar Igor Šesterkin, a je zgrešil cilj, s katerim bi se vpisal med strelce. Rangerse zdaj