J. T. Boe za zgodovino, Jakov Fak med deseterico

Dnevnik 14.02.2024  |  Miha A. Štamcar Miha A.

Norvežani še naprej prevladujejo na svetovnem prvenstvu v češkem Novem Mestu, saj je Johannes Thingnes Boe naslovu svetovnega prvaka v zasledovalni tekmi dodal še zlato kolajno v najdaljši biatlonski preizkušnji.

Z devetim mestom se je izkazal tudi Jakov Fak, Miha Dovžan je bil 17. V sprinterski tekmi so prva tri mesta osvojili norveški biatlonci, najboljši je bil Sturla Holm Legreid pred Johannesom Thingnesom Boejem, tretji pa Vetle Sjaastad Christiansen, ki je v zasledovalni tekmi ohranil tretje mesto, medtem ko sta Boe in Legreid zamenjala mesti. Čeprav se za 30-letnega serijskega svetovnega prvaka tekma na 20 kilometrov ni začela obetavno, saj je na prvem strelskem