SŽ Olimpija po odlični predstavi osvojila le točko proti Salzburgu

RTV Slovenija 16.02.2024  |  M. R.

Hokejisti SŽ-ja Olimpije so v 49. krogu Lige IceHL v Tivoliju izgubili proti Salzburgu s 4:5 po kazenskih strelih. Zmaji so bili večji del tekme boljši tekmec od branilcev naslova, točka pa je premalo v boju za neposredno uvrstitev v končnico.

Več kot 1800 gledalcev je pripravilo imenitno vzdušje. Kvalifikacije za preboj med osmerico se bodo začele naslednjo nedeljo, a to je že bila tekma na ravni končnice. Ljubljančani so bili proti aktualnim prvakom zares motivirani. V drugi in tretji tretjini so nadigrali goste iz Mozartovega mesta. V podaljšku so imeli skoraj štiri minute prednost igralca več, a nikakor niso uspeli odločiti tekme, po sedmih serijah kazenskih strelov pa so se veselili Salzburžani. Za