Barcelona do zmage z 11-metrovke globoko v sodnikovem dodatku

RTV Slovenija 17.02.2024  |  M. R.

Nogometaši Barcelone so v 25. krogu španskega prvenstva po hudih mukah šele v 97. minuti osvojili tri točke v Vigu za zmago z 1:2. Real Madrid je na gostovanju pri Rayu Vallecanu remiziral (1:1).

Dvakratni strelec za Katalonce je bil Robert Lewandowski, ki je najprej poskrbel za vodstvo v 45. minuti, čeprav je Barca v prvem polčasu znova pokazala skromno predstavo. Na robu kazenskega prostora ga je s podajo našel Lamine Yamal, "Lewa" pa je razveselil gostujoče navijače s sijajnim strelom z zunanjim delom stopala. Na začetku drugega dela je za Celto, ki je pod vodstvom trenerja Rafe Beniteza po nizu porazov na lestvici šele na 17. mestu, izenačil Iago Aspas.