Fak na zadnji tekmi SP šesti, zlato Johannesu Thingnesu Boeju

Dnevnik 18.02.2024  |  sta sta

Na zadnji tekmi svetovnega prvenstva v biatlonu v Novem Mestu na Češkem je najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak osvojil šesto mesto na preizkušnji na 15 km s skupinskim startom.

Zlato je osvojil Johannes Thingnes Boe, srebro Latvijec Andrejs Rastorgujevs, tretji pa je bil Francoz Quentin Fillon Maillet. Fak je nastop dobro začel in prvi strelski postanek končal brez zgrešenega strela ter nadaljeval na sedmem mestu. Ob drugem obisku strelišča je zgrešil enkrat in moral v kazenski krog, tako da je nadaljeval na 11. mestu s pol minute zaostanka za vodilnimi. Tretje streljanje je spet opravil brezhibno in se vrnil na rob deseterice, a že z 51