Svilar ubranil dve enajstmetrovki in popeljal Romo v osmino finala

RTV Slovenija 22.02.2024  |  A. G.

V šestnajstini finala Evropske lige je bilo najbolj vroče na rimskem Olimpicu. Roma je izločila Feyenoord s 5:3 po streljanju enajstmetrovk. Prva tekma v Rotterdamu se je končala z 1:1, tudi na povratni tekmi je bilo 1:1 po 90 in tudi po 120 minutah.

Santiago Gimenez je že v 5. minuti poskrbel za vodstvo Nizozemcev, po četrt ure igre pa je izenačil Lorenzo Pellegrini z izjemnim strelom z desno nogo z 18 metrov. V podaljšku je imel v 121. minuti dve lepi priložnosti Romelu Lukaku, a je obe zapravil. Sledile so enajstmetrovke, pri teh so Rimljani zadeli štirikrat, zgrešil je le Lukaku v drugi seriji. Junak je bil vratar Rome Mile Svilar, ki je ubranil strela Davida Hancka v drugi in Alireze Jahanbakhsha v tretji