Prepelič je imel pri Olimpiji dovolj prakse, da je znal prevzeti vajeti v svoje roke

RTV Slovenija 23.02.2024  |  Tilen Jamnik

"Ta igra mi je pisana na kožo. Počutim se kot riba v vodi," je dejal Klemen Prepelič, s 30 točkami junak uvodne zmage slovenske reprezentance v kvalifikacijah za EuroBasket 2025. S 87:73 je bila boljša od Ukrajine.

"V prvem polčasu, ko smo zaostajali, smo potrebovali pomoč s tribune, da smo dobili dodaten zagon. Drugi polčas je bil veliko boljši. Predvsem v obrambi smo bili bolj konkretni, igrali bolj agresivno in tekmece prisilili v težke mete. Zaradi tega smo se tudi sprostili v napadu. Na koncu so z dvomestno razliko premagali Ukrajino, ki je dobra ekipa. Ima kar nekaj izkušenj z velikih tekmovanj, nekateri igralci tudi iz Evrolige. Razliko je naredila obramba. V napadu