Tretja etapna zmaga za Merlierja, v vodstvu ostaja Vine

RTV Slovenija 24.02.2024  |  D. S.

Belgijec Tim Merlier (Soudal Quick Step) je bil najhitrejši v šesti, 182 km dolgi etapi kolesarske Dirke po ZAE s startom in ciljem v Abu Dabiju. To je že njegova tretja etapna zmaga na letošnji dirki.

Danes sta v ciljnem sprintu tik za njim končala Nizozemec Arvid de Kleijn (Tudor Pro Cycling) in Nemec Phil Bauhaus (Bahrain Victorious). Luka Mezgec (Jayco AlUla) je tokrat zasedel 88. mesto, v skupni razvrstitvi pa je na 79. mestu (+17:22). Samo 134 kolesarjev se je danes odpravilo s startne črte Louvre Abu Dabi, potem ko je britanski veteranski sprinter Mark Cavendish odstopil zaradi slabega počutja. V skupni razvrstitvi ni bilo sprememb. Avstralec Jay Vine (UAE