Haaland s petimi zadetki spomnil na Georgea Besta, v četrtfinalu derbi United – Liverpool

RTV Slovenija 27.02.2024  |  M. R.

Erling Haaland je ob zmagi Manchester Cityja v osmini finala Pokala FA v gosteh nad Lutonom z 2:6 dosegel kar pet zadetkov. Trikrat je zadel v prvem polčasu, v katerem je bil izid 1:3, nato pa še dvakrat.

Prve štiri gole je 23-letnemu Norvežanu pripravil Kevin De Bruyne, s katerim se po vrnitvi na zelenice konec januarja (oba sta bila poškodovana) vse bolje ujameta. Prvič je Haaland mrežo zatresel v 3., petič pa v 58. minuti. Končni izid je v 72. minuti postavil Mateo Kovačić. Luton se je dolgo upiral bolje, kot kaže končni izid. Po zadetku Jordana Clarka v 45. minuti je namreč isti igralec še enkrat premagal vratarja Stefana Ortego v 52. minuti in znižal na 2:3.