Calgary v zadnji tretjini zabil dva gola in ugnal LA

RTV Slovenija 28.02.2024  |  S. J.

Hokejisti Calgaryja so v Ligi NHL premagali Los Angeles Kingse s 4:2, s tem so dosegli četrto zaporedno zmago in se Kraljem v lovu na končnico približali na pet točk zaostanka.

Prva polovica tekme je minila brez doseženih zadetkov, v drugi polovici srednje tretjine pa so padli kar štirje. Najprej so v 33. minuti povedli gostje iz Kalifornije (zadel je Phillip Danault). Gostitelji so odgovorili silovito in v razmiku 52 sekund zadeli dvakrat (Andrew Mangiapane, Blake Coleman). Kevin Fiala pa je s 17. golom v sezoni dobro minuto pred koncem tretjine poskrbel za novo izenačenje, podal mu je kapetan Anže Kopitar. Odločitev o zmagovalcu je