Dončić proslavil 25. rojstni dan s trojnim dvojčkom za zmago v Torontu

RTV Slovenija 28.02.2024  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so se hitro pobrali po enem izmed najgrenkejših porazov v sezoni. Luka Dončić se je zelo zabaval na 25. rojstni dan. S 30 točkami, 16 podajami in 11 skoki je zagotovil Mavericksom zmago v Torontu (125:136).

Ljubljančan je postal prvi igralec v zgodovini Lige NBA, ki je na rojstni dan vpisal trojni dvojček. Zadel je skoraj polovico metov iz igre (11/23), met za tri točke pa ni stekel (1/8). Na parketu je bil 36 minut. "Tokrat so vsi igrali zelo dobro. V drugem polčasu smo igrali bolje v obrambi, dosegli smo veliko točk v protinapadih. To je bila velika zmaga, saj nikoli ni lahko igrati drugi zaporedni večer proti dobri ekipi. Sploh nisem več razmišljal o torkovem