Slovenke spet nemočne proti francoskemu rokometnemu mlinu

RTV Slovenija 03.03.2024  |  R. K.

Tri dni po visokem porazu v Velenju so slovenske rokometašice podobno usodo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo doživele v Orleansu, kjer so bile olimpijske in svetovne prvakinje Francozinje boljše z 41:22.

Slovenke so se na gostovanje v Francijo podale z željo, da ne bi doživele "razpada sistema", kot se je zgodil v drugem polčasu četrtkove tekme v Velenju, ki so jo izgubile za 15 golov. A Francozinje so igrale poletno in motivirano od samega začetka. Slovenke so v uvodnih enajstih minutah dosegle le dva gola. Razlika petih golov je ob koncu prvega dela narasla že na enajst, tako da je bilo hitro jasno, da bodo varovanke Dragana Adžića doživele nov visok poraz.